ליטיגציה אזרחית מסחרית

ליטיגציה,

בשמה העברי "התדיינות" או בכינוייה בבתי המשפט "מלכת המשפט", היא אומנות הייצוג בבתי המשפט

ליטיגציה, בשמה העברי "התדיינות" או בכינוייה בבתי המשפט "מלכת המשפט", היא אומנות הייצוג בבתי המשפט.

ליטיגציה אזרחית מסחרית היא למעשה ייצוג בבית המשפט בתביעות שונות המתקיימות בין גופים ו/או אנשים המצויים בקשרים מסחריים (למשל, תביעות של עסקים מול ספקים, סכסוכי שותפים, תובענות ייצוגיות, תביעות נגזרות, תביעות בין גורמים בשוק ההון, תביעות בגין הפרות חוזים וכו'). חשוב להדגיש כי הייצוג בבית המשפט מצריך כישורים אישיים גבוהים מצד עורך הדין, בין היתר, יכולת שכנוע, הבנת הנפשות הפועלות וקריאת תגובותיהן, רהיטות, שפת גוף, יכולת אלתור ועוד.

 

הציבור שאינו בקיא במקצוע עריכת הדין על התמחויותיו השונות, סבור לעיתים שכל עורך דין מסוגל לייצג בבית המשפט, אך זו טעות חמורה. באנגליה לדוגמה, יש חלוקה ברורה בין עורכי דין שתפקידם לייצג בבתי המשפט, ובין כאילו שעובדים לרוב מהמשרד ועוסקים בעבודת ייעוץ משפטי ו/או מסמכים משפטיים שונים. בישראל לעומת זאת, כמעט ולא מתבצעת הבחנה חשובה זו! כך יוצא שעורכי דין רבים מבצעים עבודה משפטית בתחומים שאינם בקיאים בהם, כאשר תחום הליטיגציה דורש מומחיות ויכולות מיוחדות, אשר מי שאין לו אותם, עלול להסב נזק רב ובלתי הפיך ללקוחותיו ולתיקים אותם הוא מנהל.

 

ליטיגציה מסחרית אזרחית אינה מתחילה ונגמרת בין כותלי בית המשפט, אלא נעשית ברובה בהתכוננות לקראת הדיונים עצמם. מדובר במלאכת מורכבת במסגרתה, בין היתר יש להכיר לעומק את היחסים שבין הצדדים, עילת התביעה, לאסוף ולבחון את כלל הראיות, לגבש אסטרטגיה הולמת וטיעונים משכנעים, להכיר את הפסיקות המשפטיות, החוקים והתקנות הקשורים בעניין, וכן לבחון אפשרויות לפתרונות בבית המשפט ומחוצה לו, בין אם במסגרת פשרה, גישור, בוררות ועוד.

 

בבואכם לבחור עו"ד בסכסוך אזרחי מסחרי, חשוב כי תתרשמו מכישוריו ויכולותיו של עורך הדין בטרם תעבירו לטיפולו המשפטי את ענייניכם, וזאת כדי למנוע נזקים הן כלכליים והן מפח נפש ועוד, כתוצאה מהליכים משפטיים מיותרים.

 

משרדינו עוסק ומתמחה בליטיגציה אזרחית מסחרית, כאשר תמיד אנו שמים אל מול עיננו את אינטרס הלקוח. המטרה שלנו היא לעשות את הטוב ביותר למען הלקוח.

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם