רישיון לקנאביס רפואי

רישיון לקנאביס רפואי

משרדנו מסייע בהוצאת רישיון קנאביס עם מומחים מובילים בתחום.

המחלקה נבנתה על מנת לספק שירות מהיר זול ומקצועי בהוצאת רישיון קנאביס לקהל לקוחתנו תוך טיפול בכל הבירוקרטיה.

משרדנו מסייע בהוצאת רישיון קנאביס עם מומחים מובילים בתחום.

המחלקה נבנתה על מנת לספק שירות מהיר זול ומקצועי בהוצאת רישיון קנאביס לקהל לקוחתנו תוך טיפול בכל הבירוקרטיה .

קנאביס הינו "סם מסוכן" כהגדרתו בחוק הסמים המסוכנים .

השימוש בקנאביס למטרות רפואיות הוא תחום מתפתח ודינמי ודרכי ההסדרה של השימוש הרפואי בו נמצאים בהליכי ייצוב וגיבוש במדינות רבות בעולם. הקנאביס אינו רשום כתרופה או תכשיר, ומשרד הבריאות מבין שיש להתייחס לקנאביס ולמוצריו המשמשים למטרות רפואיות, כפי שמתייחסים לתרופה ולהסדיר זאת בחוק.

 

קנאביס מוגדר כסם מסוכן ,לפיכך מחייב פיקוח ואסדרה לצורך הבטחת בריאות הצרכנים ומטופלים.

 

ישראל היא אחת מהמדינות שבהן ניתן מספר אישורים גבוה מאוד לשימוש בקנאביס רפואי ביחס לכלל האוכלוסייה. ומספר הרישיונות הולך וגדל. בעלי הרישיונות לקנאביס סובלים מהמצב הנוכחי של הרגולציה, ממחירים גבוהים של התרופה, חוסר ודאות אל מול בירוקרטיה קשה ואיכות תרופה לא אחידה.

 

בשנת 2016 התקבלה החלטת ממשלה 1587 ובה נקבע מודל ה"מדיקליזציה" – המתווה להסדרת תחום הקנאביס הרפואי ולמחקר. מדינת ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם כיום בהיקף השימוש בקנביס למטרות רפואיות ומבחינת נושא קידום ההסדרה לשימוש בקנביס לצרכים רפואיים. מתווה ההסדרה לתחום הקנאביס הרפואי ולמחקר אשר נקבע על ידי ממשלת ישראל, קובע סטנדרטים נאותים לאיכות על מנת לאפשר שימוש רפואי נאות בקנאביס, על מנת ליצור מקור אספקה מפוקח של קנאביס ועל מנת לאפשר זמינות של מוצרי קנאביס ולידיים ואיכותיים באופן הדומה ככל הניתן לזה הקיים בתרופות.

 

במסגרת המדיניות החדשה, נקבע מתווה להסדרה אותה הוביל שר הבריאות לשעבר הרב יעקב ליצמן  ל"מדיקליזציה" של מוצרי הקנביס,  מתווה אשר יבטיח מחד התוויה נאותה למטופלים, נגישות לטיפול ואספקה של מוצרי קנביס באיכות טובה, ומאידך פיקוח ראוי על המוצר המוגדר כ"סם מסוכן".

מי זכאי לקבל מרשם לקנאביס רפואי?

אלה ההתוויות בסל של משרד הבריאות:

 • אונקולוגיה: מטופלים בזמן טיפול בכימותרפיה ועד חצי שנה מסיומו לצורך הקלה בבחילות, בהקאות או בכאבים הקשורים לטיפול, ולצורך שיכוך כאב ממקור סרטני בשלב גרורתי לאחר שמוצו אפשרויות הטיפול המקובלות.
 • גסטרואנטרולוגיה: חולי מחלת מעי דלקתית פעילה (קרוהן או קוליטיס) שאצלם מוצו ונכשלו הטיפולים המקובלים לתקופה של שלושה חודשים לפחות, או חולים שאינם יכולים לעבור ניתוח לכריתת המעי הפגוע.
 • כאב: חולים הסובלים מכאב נוירו פתי המטופלים לפחות שנה במרפאת כאב, וכל אפשרויות הטיפול המקובלות מוצו אצלם.
 • מחלות זיהומיות: חולי איידס שסובלים מירידה של מעל עשרה אחוז במשקל, לשיפור בתיאבון או להקלה בהקאות ובתסמיני מערכת העיכול.
 • נוירולוגיה: חולי טרשת נפוצה במצבים ספסטיים (התכווצויות שרירים), חולי פרקינסון הסובלים מכאב, מי שסובלים מתסמונת טורט, או אפילפסיה קשה ובלתי נשלטת. האישור יינתן רק לאחר שמוצו כל הטיפולים הרפואיים המקובלים והם לא הביאו לשיפור.
 • כאב: מטופלים הסובלים בכאבים כרונים
 • פסיכיאטריה: לסובלים מהפרעת דחק בתר-חבלתית (PTSD או "הלם קרב"), אצלם מוצו כל הטיפולים המקובלים.

ההתוויות הרפואיות שמשרד הבריאות מכיר הבאות לטיפול על ידי מוצרי קנאביס נוהל 106:

 1. למטופלים שבזמן טיפול כימותרפיה ועד חצי שנה מסיומו לצורך הקלה בבחילות ,בהקאות .או בכאבים הקשורים לטיפול. שיכוך כאב ממקור סרטני בשלב גרורתי ולאחר מיצוי אפשרויות טיפול מקובלות. 
 2. למטופלים הסובלים ממחלת מעי דלקתית פעילה ומוכחת מחלת קרון או קוליטיס.
 3. למטופלים הסובלים מכאב נוירופאתי ממקור אורגני ברור.
 4. למטופלים אשר סובלים מירידה קיצונית במשקל AIDS למטופלים המאובחנים בכשל חיסוני נרכש.
 5. לצורך שיפור תאבון או לצורך הקלה בהקאות ותסמיני מערכת העיכול. למטופלים המאובחנים בטרשת נפוצה במצבים ספסטיים אשר לא הגיבו לטיפול מקובל. 
 6. מטופלים המאובחנים בפרקינסון ,המטופלים במשך שנה לפחות בטיפול אנטיפרנקסוני.
 7. מטופלים הסובלים מכאב אשר לא הגיבו לטיפול מקובל בכאב. למטופלים בגירים המאובחנים בתסמונת טוראט ,הסובלים מהפרעה תפקודית משמעותית.
 8. מטופלים שבחיי היומיום לא הגיבו לטיפולים מקובלים. למטופלים בגירים חולי אפילפסיה ,המאובחנים כחולי אפילפסיה קשה לפחות שנתיים.
 9. מטופלים הסובלים מהפרעה תפקודית משמעותית כמו התקפים אפילפטיים הגורמים למוגבלות (כולל התקפים קלונים כלליים ,התקפים מסוג חלקי מורכב ,התקפים מוקדיים אחרים אם הם גורמים לסכנת נפילה וחבלה והתקפים טוניים או אטוניים כלליים. למטופלים קטינים הסובלים מאפילפסיה קשה בלתי נשלטת ,לאחר כשלון טיפולים .

 

הרשימה אינה סגורה וכאן נכנסים המומחים שלנו 

אתם חותמים על ייפוי כח וויתור על חסיון רפואי והמומחים שלנו מוצאים לכם רישיון בזמן מהיר!

תפריט נגישות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם